Sömestr Tatilinde Yapılacak Keyifli Aktiviteler

Sömestr Tatilinde Yapılacak Keyifli Aktiviteler

Yoğun geçen yarıyılın sonuna hızla yaklaşıyoruz. Çocuğunuz bu dönemde bir hayli yorulmuş, derslerden ve sınavlardan kendine zaman ayırmamış olabilir. İyi bir tatil veya bulunduğunuz şehrin içinde keyifli zaman geçirmesini sağlayacak aktiviteler, ona ihtiyacı olan enerjiyi verebilir. Böylece çocuğunuz yeni yarıyıla yüksek motivasyonla başlar ve motivasyonunun yüksek olması, başarısını olumlu yönde etkiler. 15 günlük yarıyıl tatilinde çocuğunuzla birlikte neler yapabileceğiniz konusunda bir fikriniz yoksa önerilerimize göz atabilirsiniz.

Sömestr Tatilinde Yapılacak Keyifli Aktiviteler


Yürüyüşe Çıkın

Hafta içi gün arasında, çalışıyorsanız iş dönüşünde, eğer hafta içi imkânınız yoksa hafta sonu minik yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Yapacağınız yürüyüşler çocuğunuzun ruhsal ve bedensel olarak rahatlamasına yardımcı olacaktır.

Sömestr Tatilinde Yapılacak Keyifli Aktiviteler


Evinizde Keyifli Oyunlar Oynayın

Soğuk hava sizi korkutuyorsa evinizde de çocuğunuzla birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz. Saklambaç ya da çeşitli kültür ve bilgi oyunlarıyla hem çocuğunuzun zihinsel gelişimine katkıda bulunabilir hem de eğlenebilirsiniz.

Sömestr Tatilinde Yapılacak Keyifli Aktiviteler


Arkadaşlarıyla Zaman Geçirmesini Sağlayın

En yakın arkadaşlarını eve davet edebilirsiniz. Birbirinden lezzetli ve sağlıklı atıştırmalıklar hazırlayabilir, hep beraber keyifli bir zaman geçirebilirsiniz. Böylece çocuğunuz okul dışında da arkadaşlarıyla ilişkilerini geliştirecektir. Bunun yanında sosyalleşme süreci de hızlanacaktır.

Sömestr Tatilinde Yapılacak Keyifli Aktiviteler


Belgesel İzleyin

Çocuğunuzun kültürel gelişimine katkı sağlayacak belgeselleri izleyebilirsiniz. Birgün hayvanlar âleminde yolculuğa çıkarken diğer gün uzayın derinliklerinde maceraya atılabilirsiniz.


Birlikte Yemek Yapın

Çocuğunuzun da yaparken eğleneceği tarifler listesi hazırlayarak başlayabilirsiniz. Listeyi hazırladıktan sonra haftanın 2 günü çocuğunuzla birlikte enfes yemekler yapabilirsiniz. Eğer çocuğunuz sıkılmazsa her gün belirli aralıklarda mutfakta zaman geçirebilirsiniz.

Sömestr Tatilinde Yapılacak Keyifli Aktiviteler


Sinemaya Gidin

Biraz gülmek, eğlenmek için çocuğunuzla birlikte sinemaya giderek keyifli filmler izleyebilirsiniz. Hangi filmlere gideceğiniz konusunda bir fikriniz yoksa biz size önerelim:

Rafadan Tayfa Dehliz Macerası, Fındıkkıran ve Dört Diyar, bu sezon sevilen çocuk filmleri arasında. Trump AVM'nin rahat ve konforlu sinemasına giderek, sinema keyfi yapabilirsiniz.


KidzMondo'yu Keşfedin

KidzMondo çocukların tüm gün kaliteli vakit geçirebilecekleri, eğlenirken öğrenecekleri ve çok keyif alacakları bir çocuk şehri... Gerçek bir şehrin çocuk boyutlarındaki hali... Trump Alışveriş Merkezi'nde 4 bin m2 alana yayılan, sokakları ve binaları olan, kendine has bir anayasa ile çocuklar tarafından yönetilen bir şehir KidzMondo...

Sömestr Tatilinde Yapılacak Keyifli Aktiviteler


KidzMondo'da Çocuğunuz Sosyalleşsin

KidzMondo'ya gelerek çocuğunuzun özgüven sahibi olmasına, sosyalleşmesine, meslekleri tanımasına, yaratıcı düşünmesine katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca fiziksel ve zihinsel gelişimine destek olarak, gerçek dünya ile onları tanıştırmasına yardımcı olabilirsiniz.

Sömestr Tatilinde Yapılacak Keyifli AktivitelerYorum Yaz


Popüler Yazılar

 • Çocuklarda Özgüven Eksikliği
  Çocuklarda Özgüven Eksikliği
 • Yaz Tatilinde Çocuklarla Yapılabilecek Aktiviteler
  Yaz Tatilinde Çocuklarla Yapılabilecek Aktiviteler
 • Ebeveynler için Hafta Sonunu Keyiflendirecek Öneriler
  Ebeveynler için Hafta Sonunu Keyiflendirecek Öneriler

KidzMondo - TeknoPark

Son Eklenen Yazılar

 • Eğlenceli Kahvaltı Tarifleri
  Eğlenceli Kahvaltı Tarifleri
 • 5 Adımda Çocuğunuzun Motivasyonunu Artırın
  5 Adımda Çocuğunuzun Motivasyonunu Artırın
 • Çocuğunuz Neden Spor Yapmalı?
  Çocuğunuz Neden Spor Yapmalı?