Miniğinizin Odasını Renklendirin

Bebeğiniz, en değerli varlığınız, eline kıymık batsa acısının binlerce katını yüreğinizde hissettiğiniz… Onun için hep en iyisini, en güzelini, en kalitelisini istiyorsunuz. Uzakta kalsanız her saniye onu düşünüyorsunuz. Yanında olsanız gözünüzden sakınıyorsunuz. Renkli dünyasını daha da renklendirmek istiyorsunuz. Kimi zaman büyüklüğünüzü bir kenara bırakıp onunla birlikte çocuk oluyorsunuz. Annesi ya da babası olmaktan öte ona arkadaşlık ediyorsunuz. Ve tabii ki evde ona sunduğunuz imkânlar da çok değerli. Mesela en güzel oyuncakları hediye ediyorsunuz her an mutlu olsun diye. En güzel yemekleri yapıyorsunuz.

Hadi, yapacaklarınız sadece bunlarla sınırlı kalmasın. Baharın gelişiyle birlikte odasını cıvıl cıvıl yapın, dekorasyonunu değiştirin. Bu konuda muhakkak bir öneriye ihtiyacınız olabilir. Biz sizin için neler yapabileceğiniz, çocuğunuzun odasını nasıl süsleyebileceğiniz konusunda ufak bir öneri listesi hazırladık.

Miniğinizin Odasını Renklendirin

Renkli Oyuncaklar

Oyuncaklar, bir çocuğun dünyasını renklendiren en değerli nesnelerdir. Onlar sayesinde hayal kurarlar, kendi dünyalarındaki masalları sahip olduğu oyuncaklar etrafında şekillendirirler. Tüm bunların yanında motor becerilerini geliştirirler ve oyuncaklar sayesinde gelişimlerini ilerletirler.

Çocuğunuzun hem zihinsel gelişimine katkı sağlamak için hem de odasını renklendirmek için çeşitli oyuncaklar alabilirsiniz. Odasının en güzel köşesine koyarak dekorasyonuna canlılık katabilirsiniz.

Renkli Oyuncaklar - Miniğinizin Odasını Renklendirin

Desen Desen Tablolar

Odasının sade duvarlarına asacağınız aile fotoğrafları ve renkli tablolarla harika bir köşe yaratabilirsiniz. Ama bu konuda ufak bir tavsiyemiz olacak: Odasının güneş ışığı alan duvarını, diğer duvarlardan farklı bir renge boyayın. Sarı, pembe, mavi, yeşil… Orası sizin ve çocuğunuzun zevkine kalmış. Ardından rengarenk çerçeveler alın. İster aile fotoğraflarınızı isterseniz de farklı desenleri çerçevelere yerleştirerek duvara asın. İşte çocuğunuzun her baktığında keyifleneceği rengarenk bir anı köşesi!

Desen Desen Tablolar - Miniğinizin Odasını Renklendirin

Yepyeni Bir Nevresim Takımı

İsterseniz ayıcıklı isterseniz de daha sade bir nevresim takımı! Artık ren renk, desen desen birbirinden farklı nevresim takımları bulunuyor. Çocuğunuzun zevkine göre, hatta sevdiği çizgi film kahramanlarının bulunduğu bir nevresim takımıyla hem yatağını hem de odasını süsleyebilirsiniz.

Yepyeni Bir Nevresim Takımı - Miniğinizin Odasını Renklendirin

Halılar ve Perdeler

Nevresim takımı, duvar, oyuncaklar derken halı ve perdelerden bahsetmeden geçmek olmazdı. Çocuğunuzun güvenle oynayacağı, ayaklarını sıcacık tutacağı yumuşak bir halı kesinlikle odasının olmazsa olmazı. Tabii ki renkli olması da önemli. Fakat nevresim takımlarını, duvarları ve oyuncakları fazla renkliyse göz yormaması açısından daha sade halı ve perde tercih edebilirsiniz. Perdelerin çok renkli olmamasını, olsa bile açık tonlar kullanılmasını öneriyoruz. Çünkü bebeğinizin sağlığı için odanın gün ışığından faydalanması gerekiyor. Bu nedenle soluk ve koyu renkte perdeler yerine beyaz, limon sarısı, açık yeşil, bulut mavisi perdeleri tercih edebilirsiniz.

Halılar ve Perdeler - Miniğinizin Odasını RenklendirinYorum Yaz


Popüler Yazılar

 • Yazın dışarıda oynanabilecek grup oyunları
  Yazın dışarıda oynanabilecek grup oyunları
 • Çocuklarda Özgüven Eksikliği
  Çocuklarda Özgüven Eksikliği
 • Yaz Tatilinde Çocuklarla Yapılabilecek Aktiviteler
  Yaz Tatilinde Çocuklarla Yapılabilecek Aktiviteler

KidzMondo - TeknoPark

Son Eklenen Yazılar

 • Hadi Çocuklar Uçurtma Yapıyoruz!
  Hadi Çocuklar Uçurtma Yapıyoruz!
 • Dondurmanızı Kendiniz Yapın!
  Dondurmanızı Kendiniz Yapın!
 • Çocuğunuzun Haziran Ayında Tüketmesi Gereken Besinler
  Çocuğunuzun Haziran Ayında Tüketmesi Gereken Besinler