En Eğlenceli Çizgi Film Kahramanları

En Eğlenceli Çizgi Film Kahramanları

Bu haftaki içeriğimizde, çocukken hepimizin severek izlediği, şimdi televizyonlarda olmasalar bile çocukların severek izleyeceği çizgi film kahramanlarına yer verdik. Bir zamanlar hepsi yakın arkadaşımızdı. Sabah saatimizi onların yayınlandığı saate kurar, erken kalkar, televizyonun başında yerimizi alırdık. Biri gider, diğeri gelirdi. Hepsi de birbirinden eğlenceliydi. Onları izlemek en büyük zevkti bizim için.

Şimdi televizyonlarda olmasalar bile anılarımızda hala yaşıyorlar. Bu güzel yazımızda onlara yer vererek anmak istedik. Keyifli okumalar!

En Eğlenceli Çizgi Film Kahramanları

Heidi

Kırların prensesi Heidi... İsviçreli Heidi'yi her zaman kendi kardeşimiz gibi gördük. Dedesiyle birlikte Alp Dağları'nın eteğinde yaşayan Heidi'nin arkadaşlarıyla dost olduk. Kırlarda onunla birlikte koştuk. Mutluluğu, hayatı sevmeyi, her daim neşeli olmayı Heidi'den öğrendik.

Bugs Bunny

Elinden hiçbir zaman düşürmediği havucuyla akıllarımızda yer eden Bugs Bunny, sivri zekasıyla da her türlü zorluğun üstesinden gelirdi. "Naber Cinıımm?" repliği ise onu bize sevdirdi. Hatta bir dönem yakın arkadaşlarımıza hal hatır sorarken "Naber Cinııımm?" derdik. Yıl kaç olursa olsun en yakın dostumuz olarak kalacaksın Bugs Bunny!

Bugs Bunny - En Eğlenceli Çizgi Film Kahramanları

Çakmaktaş Ailesi

Taş Devri'nde yaşayan ve o devre damgasını vuran Çakmaktaş Ailesi'ni anmadan geçmek olmaz. Fred Çakmaktaş, karısı Vilma, çocukları Çakıl, komşuları Barney ve Betty Moloztaş... Hepsini çok sevdik. Kendi ailemiz gibi sahiplendik. Onlar ve yaşadıkları maceralar sayesinde Taş Devri'ne ışınlandık. Maceralarına ortak olduk.

Temel Reis ve Safinaz İkilisi

Ispanağı bize sevdiren Temel Reis'i hatırlamamak mümkün mü? Ispanak yiyerek güçlenen Temel Reis'in maceralarına ortak olarak geçirdik çocukluğumuzu. Kabasakal ile atışmaları, Safinaz'a olan bağlılığı hepimizi güldürdü ve eğlendirdi.

Temel Reis ve Safinaz İkilisi - En Eğlenceli Çizgi Film Kahramanları

Casper

Hayaletler korkutucu olmak zorunda mı? Hayır tabii ki. Özellikle Casper gibi sevimli bir hayaletse korkutucu olması mümkün değil. İnsanları korkutmak yerine onlara yardım eden, kötülük yapmaya çalışan amcalarını durduran Casper, en yakın hayalet arkadaşımız oldu.

Şirinler

"İyi bir çocuk olursanız Şirinler'i görebilirsiniz." Bu repliği hatırlamayan yoktur. Hepimiz bir gün Şirinler'i görebilme umuduyla yaşadık çocukluğumuzu. Sokaklarda, ormanlarda hep Şirinler'in köyünü aradık durduk. Gargamel'den ara sıra korktuk ama Şirinler'in Gargamel'in üstesinden gelmesi hepimizi gururlandırırdı o zamanlar. Uykucu, obur, Şirine... Hepsiyle arkadaş olduk. Şirin Baba'nın verdiği öğütler kulağımıza küpe oldu.

Şirinler - En Eğlenceli Çizgi Film Kahramanları

Garfield

Uykucu dostumuz, en obur arkadaşımız Garfield, her koşulda yaşadığı mutlulukla anılarımızdaki yerini aldı. Pazartesileri sevmeyen, postacıdan ve örümceklerden pek hoşlanmayan sarı ve tüylü dostumuz Garfield'ı çok özledik.Yorum Yaz


Popüler Yazılar

 • Yazın dışarıda oynanabilecek grup oyunları
  Yazın dışarıda oynanabilecek grup oyunları
 • Çocuklarda Özgüven Eksikliği
  Çocuklarda Özgüven Eksikliği
 • Yaz Tatili için En Güzel Çocuk Kitapları
  Yaz Tatili için En Güzel Çocuk Kitapları

KidzMondo - TeknoPark

Son Eklenen Yazılar

 • Çocuğunuzun Haziran Ayında Tüketmesi Gereken Besinler
  Çocuğunuzun Haziran Ayında Tüketmesi Gereken Besinler
 • Çocuğunuzun Tatil Bavulunu Hazırlarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
  Çocuğunuzun Tatil Bavulunu Hazırlarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
 • Çocuğunuza Erken Yaşta Yüzme Öğretmenin Faydaları
  Çocuğunuza Erken Yaşta Yüzme Öğretmenin Faydaları