Eğlenceli ve Üretken Bir Sömestr Tatili İçin Öneriler

Sömestr tatili geldi çattı ve 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi geride kaldı. Evde de karne heyecanıyla karışık bir tatil coşkusu çoktan başlamış olmalı. 17-31 Ocak tarihleri arasında okulların tatil olacağı dönemi hem keyifli hem de dolu dolu bir şekilde geçirmek için işinize yarayabilecek bazı öneriler bu yazımızda!

Anılarınızla Süsleyeceğiniz Bir Fotoğraf Panosu Hazırlayın - Eğlenceli ve Üretken Bir Sömestr Tatili İçin Öneriler

Anılarınızla Süsleyeceğiniz Bir Fotoğraf Panosu Hazırlayın

Eskiden özel anların biriktirildiği bir koleksiyon işlevi gören fotoğraf albümleri, dijitalleşmeyle beraber artık hayatımızdan çıkmaya başladı. Çok daha kolay ve pratik şekilde çekebildiğimiz fotoğraflar, elle tutulur formlarını kaybedip sadece ekran üzerinden erişebildiğimiz görüntülere dönüştü. Bugünün çocukları da bastırılmış fotoğraflarla kurulan daha somut ve güçlü ilişkilerden bihaber şekilde büyüyor. Sömestr tatilinde sahip olacağınız bolca zaman, bu gidişatı kırmak için iyi bir fırsat olabilir. Çocuğunuzla beraber, çekmiş olduğunuz fotoğrafları inceleyip bastırmak istediklerinize karar verdiğiniz, bu esnada keyifli anlarınızı bir kez daha yaşadığınız ve elbirliğiyle bir fotoğraf panosu hazırladığınız bir gün hem size hem de çocuğunuza kendini iyi hissettirecek.

Çocuklu Ailelerle Oyun Buluşmaları Düzenleyin - Eğlenceli ve Üretken Bir Sömestr Tatili İçin Öneriler

Çocuklu Ailelerle Oyun Buluşmaları Düzenleyin

Çocuğunuzun sömestr tatili boyunca akranlarından uzak kalmaması ve diğer çocuklarla dilediğince oyunlar oynayabilmesi için çocuklu ailelerle oyun buluşmaları organize edebilirsiniz. Bu buluşmalar hem çocuğunuzun arkadaşlarının ebeveynleriyle iletişim kurmanıza olanak tanır hem de çocuğunuzun doya doya eğlendiği bir tatil geçirmesini sağlar. Bu buluşmalar, keyifli olmasının yanı sıra, çocuğunuzun sosyal becerilerini geliştirir ve güçlü ilişkiler kurmasına yardımcı olur.

Ailece Yola Çıkın - Eğlenceli ve Üretken Bir Sömestr Tatili İçin Öneriler

Ailece Yola Çıkın

İklim değişikliğiyle birlikte İstanbul’a iki senedir etkili bir kar yağışının uğramadığı düşünülecek olursa, sömestr tatili çocuğunuzun kar neşesini tadabilmesi için oldukça iyi bir fırsat! Hızlı bir planlamayla tatilinizin bir kısmını kar görebileceğiniz bir gezi yapmaya ayırın. Zamandan kazanmak isterseniz yakın bir konum seçin ve dilerseniz Uludağ’a doğru yola çıkın, dilerseniz Karlıtepe’ye gidin.

Kitap Okumaya ve Film İzlemeye Daha Çok Vakit Ayırın - Eğlenceli ve Üretken Bir Sömestr Tatili İçin Öneriler

Kitap Okumaya ve Film İzlemeye Daha Çok Vakit Ayırın

Okulun temposu, son derece besleyici aktiviteler olan kitap okumaya ve film izlemeye çocuğunuzun ayırabileceği vakti bazı dönemlerde sınırlandırabilir. Bu nedenle, sömestr tatilini kitaplara ve sinemaya daha çok eğilerek geçirmek kesinlikle iyi bir fikir! Mısırınızı patlatıp ekran karşısında yerinizi alın veya birer bardak sıcak çikolata eşliğinde sıcacık bir kitap keyfi planlayın. Böylece, evde geçireceğiniz vakti eğlenceli ve anlamlı kılın.

Bonus: KidzMondo’da Sömestra Özel Etkinlikler ve Taksit İmkânının Tadını Çıkarın

Sömestr tatili boyunca KidzMondo gişelerinde yapılacak bilet alımlarında üç taksit imkânı sizi bekliyor. Çocuğunuzun eğlenirken öğrenmesi , farklı meslekler ve günlük hayata dair harika bir deneyim yaşaması için KidzMondo’ya gelin, ailece vakit geçirirken hem eğlenin hem de öğrenin.Yorum Yaz


Popüler Yazılar

 • Yazın dışarıda oynanabilecek grup oyunları
  Yazın dışarıda oynanabilecek grup oyunları
 • Çocuklarda Özgüven Eksikliği
  Çocuklarda Özgüven Eksikliği
 • Çocuk ve Paylaşmanın Önemi
  Çocuk ve Paylaşmanın Önemi

KidzMondo - TeknoPark

Son Eklenen Yazılar

 • Eğlenceli ve Üretken Bir Sömestr Tatili İçin Öneriler
  Eğlenceli ve Üretken Bir Sömestr Tatili İçin Öneriler
 • Çocuğunuzda Empati Becerisinin Gelişmesine Yardımcı Olacak Öneriler
  Çocuğunuzda Empati Becerisinin Gelişmesine Yardımcı Olacak Öneriler
 • Yoganın Çocuklar Üzerindeki Olumlu Etkileri
  Yoganın Çocuklar Üzerindeki Olumlu Etkileri