Çocuğunuzla Mutlu Bir Gün Geçirmenin 5 Yolu

20 Mart tarihinin Birleşmiş Milletler tarafından dünya üzerindeki tüm insanların mutluluğu hatırlaması ve kutlaması dileğiyle “Dünya Mutluluk Günü” ilan edildiğini biliyor muydunuz? 20 Mart'ta ve mümkün olduğunca her fırsatta mutluluğun farkında olmak, her mutlu anı kutlamak çok güzel elbette. Bu özel günde de çocuğunuzla mutlu bir gün geçirmek istemez misiniz peki? Bunun pek çok yolu var, fakat bunlar arasında en eğlenceli, öğretici ve sağlık olanları neler olabilir? Gelin hep beraber öğrenelim.

Beraber Yemek ve Tatlı Yapın - Çocuğunuzla Mutlu Bir Gün Geçirmenin 5 Yolu

1. Beraber Yemek ve Tatlı Yapın

Çocuğunuzla beraber güzel bir yemek hazırlamak veya tatlı yapmak, ona sorumluluk sahibi olmakla ilgili çok şey öğretir. Üstelik yemek yapmayı bir görev değil de eğlenceli bir uğraş olarak sunduğunuzda, ona hayatı boyunca yararlanacağı olumlu bir bakış açısı ve beceri katmış olursunuz. Sağlıklı yemekler seçmek ona iyi örnek olmak ve sağlıkla mutluluğun ne kadar ayrılmaz bir ikili olduğunu göstermek için bire bir.

Kültürel Etkinliklere Gidin - Çocuğunuzla Mutlu Bir Gün Geçirmenin 5 Yolu

2. Kültürel Etkinliklere Gidin

Çocuğunuzun fiziksel ihtiyaçlarını karşılamak kadar, ruhunu besleyecek kültürel etkinlikleri de es geçmeyin. Tiyatroda yaşına uygun çocuk oyunlarına, sinemada seveceğini düşündüğünüz filmlere, açık hava konserlerine vs. beraber gitmeniz ona hem unutulmaz deneyimler yaşatacak hem de sanatsal etkinlikleri tanıyıp takdir etmesini öğretecektir.

El İşi ve Yaratıcı Etkinlikler Yapın - Çocuğunuzla Mutlu Bir Gün Geçirmenin 5 Yolu

3. El İşi ve Yaratıcı Etkinlikler Yapın

Çocuğunuzla beraber el becerisini de geliştirecek yaratıcı etkinlikler yapmak ikiniz için de son derece yararlı ve eğlenceli olacaktır. Beraber el işi yapmak, örgü örmek, yapboz ve legolarla oynamak gibi çok sayıda seçeneğiniz var. Mesela çocuğunuz boyama kitabı boyarken siz de yetişkinler için boyama kitaplarıyla onun bu keyfini paylaşabilirsiniz.

Spor Yapın - Çocuğunuzla Mutlu Bir Gün Geçirmenin 5 Yolu

4. Spor Yapın

Mutlu ve sağlıklı bir birey olmanın yolunun spordan geçtiği malum. Çocuğunuzla beraber düzenli olarak spor yapmak ve spor yaptığınız zamanı onun için eğlenceli hale getirmek, ona verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri olacaktır. Özellikle açık havada yürüyüş, yüzme, bisiklet ve koşu gibi sporlar egzersiz ihtiyacını karşılarken temiz hava almasını ve sosyal bir birey olarak varlığını sürdürmesini teşvik edecektir.

5. KidzMondo'ya Gelin

Çocuğunuza unutulmaz bir gün yaşatmak istiyorsanız onu Trump AVM'de bulunan Türkiye'nin İlk Çocuk Şehri‎ KidzMondo'ya getirin! Farklı meslek rollerine bürünerek çeşitli işler başaracağı, bu işlerin sonucunda Kidlar birimli para kazanarak eğlenceli oyunlara harcayabileceği, eşsiz ve öğretici bir deneyim yaşasın. Emin olun, tekrar gelmek isteyecek!Yorum Yaz


Popüler Yazılar

 • Yazın dışarıda oynanabilecek grup oyunları
  Yazın dışarıda oynanabilecek grup oyunları
 • Çocuklarda Özgüven Eksikliği
  Çocuklarda Özgüven Eksikliği
 • Yaz Tatili için En Güzel Çocuk Kitapları
  Yaz Tatili için En Güzel Çocuk Kitapları

KidzMondo - TeknoPark

Son Eklenen Yazılar

 • Çocuğunuza Erken Yaşta Yüzme Öğretmenin Faydaları
  Çocuğunuza Erken Yaşta Yüzme Öğretmenin Faydaları
 • Çocuğunuza Su Tasarrufunu Öğretmenin 5 Yolu
  Çocuğunuza Su Tasarrufunu Öğretmenin 5 Yolu
 • En Güzel Anneler Günü Sürprizleri
  En Güzel Anneler Günü Sürprizleri