Çocuklarınıza Okuyabileceğiniz 5 Kitap Önerisi

Kitap okumanın faydaları anlatmakla bitmez. Çocuklarınızla geçirdiğiniz anları unutulmaz anlara dönüştürecek kitaplarla hem çocuğunuzla iletişiminizi güçlendireceksiniz hem de çocuğunuzun hayal dünyasının zenginleşmesine yardımcı olacaksınız. Dünya çocuk edebiyatına damga vurmuş eserlerin de yer aldığı beş kitap önerimizle çocuklarınızla birlikte eşsiz anlar geçireceksiniz.

Küçük Kara Balık - Çocuklarınıza Okuyabileceğiniz 5 Kitap Önerisi

Küçük Kara Balık

Çocuk kitapları için bir klasik olma özelliği taşıyan Küçük Kara Balık, tüm kuşakların okuması gereken kitaplar arasında yer alıyor. Samed Behrengi’nin yazdığı Küçük Kara Balık, toplumun çizdiği kuralların dışına çıkmak için herkesi sorgulamaya itiyor. Çocuğunuza okuyacağınız Küçük Kara Balık hikâyesiyle çocuğunuzun sorgulama yeteneğini ve keşfetme duygusunu geliştireceksiniz.

Gergedanlar Krep Yemez - Çocuklarınıza Okuyabileceğiniz 5 Kitap Önerisi

Gergedanlar Krep Yemez

Anna Kemp ve Sara Ogilvie’nin kaleme aldığı bu hikayede ise çocuk ve ebeveyn ilişkisi ön planda yer alıyor. Annesi ve babasının düşüncelerine ve söylediklerine önem vermediğini fark eden Begüm’ün macerasını anlatan Gergedan Krep Yemez kitabında hem sizin hem de çocuğunuz için önemli mesajlar yer alıyor. Begüm bir gün evlerinde mor bir gergedanın dolaştığını fark eder. Fakat bu gergedan biraz farklıdır. Mor renklidir ve krep yemeyi çok seviyordur. Annesi ve babasına durumu anlatan Begüm’ü kimse ciddiye almaz. Begüm ise şaşkınlığını bırakıp mor gergedan ile arkadaş olmaya başlar. Gergedanlar Krep Yemez kitabını okuduktan sonra siz de çocuğunuzu daha dikkatli dinlenme konusunda dersler çıkaracaksınız.

Öğretmenim Atatürk - Çocuklarınıza Okuyabileceğiniz 5 Kitap Önerisi

Öğretmenim Atatürk

Türk çocuk edebiyatının en önemli kalemleri arasında yer alan, 2018 yılı Uluslararası H.C. Andersen Edebiyat ödülü adayı olan Mavisel Yener’in Öğretmenim Atatürk kitabıyla çocuğunuza Atatürk sevgisini aşılayabilirsiniz. Öğretmenim Atatürk kitabıyla çocuklarınız hem Mavisel Yener’in çocuklara hitap eden kalemiyle öyküler okuma sevinci yaşayacak hem de Mustafa Kemal Atatürk’ü yaşanmış gerçek olay üzerinden daha yakından tanıma fırsatına sahip olacak.

Küçük Prens - Çocuklarınıza Okuyabileceğiniz 5 Kitap Önerisi

Küçük Prens

Çocuk edebiyatı denildiği zaman akla gelen ilk eser olma özelliğini taşır Küçük Prens. Antonie De Staint tarafından yazılan Küçük Prens pilot olan bir çocuğun gözünden dünyayı anlatır. Yetişkinlerin hatalarını eşsiz hayal dünyasıyla birleştirerek anlatan Küçük Prens çocuğunuzla birlikte macera dolu anlar geçirmenizi sağlayacak.

Alev Saçlı Çocuk - Çocuklarınıza Okuyabileceğiniz 5 Kitap Önerisi

Alev Saçlı Çocuk

Dünya çocuk edebiyatının ödüllü yazarı Christine Nöstlinger tarafından kaleme alınan Alev Saçlı Çocuk kitabında kızıl saçları yüzünden alay konusu olan Frida’nın hikayesine yer veriliyor. Arkadaşları tarafından alay konusu olan Frida da saçlarından nefret ediyordur. Fakat kimsenin bilmediği bir gizeme sahiptir. Suzan Geridönmez tarafından Türkçe’ye çevrilen ve Huban Korman’ın desenleriyle önemini daha da artıran Alev Saçlı Çocuk kitabı topluma, kurumlara ve yönetimlere eleştirel bir gözle yaklaşıyor, aile üyeleri arasındaki dayanışmayı ve nesiller arasındaki iletişimi ön plana çıkarıyor.

Siz de çocuklarınızın kitap okuma alışkanlığı kazanmasını istiyorsanız bu kitapları okuyarak işe başlayabilirsiniz. Çocuğunuzun ilgisini çekecek ayrıntılar, heyecanlı anlatımlar, hikaye arasına sıkıştıracağınız mini sohbetler eklemeyi unutmayın. Okuduğunuz hikayenin en heyecanlı bölümünde çocuğunuza kahramanın yerinde olsan ne yapardın vb. sorular yöneltin. Bu sorular onun hayal gücünü harekete geçirerek yaratıcı düşünme becerilerini geliştirecektir. Herkese iyi okumalar…Yorum Yaz


Popüler Yazılar

 • Yazın dışarıda oynanabilecek grup oyunları
  Yazın dışarıda oynanabilecek grup oyunları
 • Çocuklarda Özgüven Eksikliği
  Çocuklarda Özgüven Eksikliği
 • Çocuk ve Paylaşmanın Önemi
  Çocuk ve Paylaşmanın Önemi

KidzMondo - TeknoPark

Son Eklenen Yazılar

 • Çocuklarınıza Okuyabileceğiniz 5 Kitap Önerisi
  Çocuklarınıza Okuyabileceğiniz 5 Kitap Önerisi
 • Çocuklarınızla Evde Keyifli Vakit Geçirmek İçin 5 Öneri
  Çocuklarınızla Evde Keyifli Vakit Geçirmek İçin 5 Öneri
 • Hastalıklardan Korunmak İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hijyen Kuralları
  Hastalıklardan Korunmak İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hijyen Kuralları