Çocuklar için Robot Tasarım

Çocuklar için Robot Tasarım

Teknoloji gelişiyor, dünya değişiyor, hayatın sınırları yeniden çiziliyor! Bir zamanlar dünyanın öbür ucundaki insanlarla eş zamanlı iletişim kurmak imkânsızdı. Ancak teknoloji öyle ilerledi ki bugün sadece bir kaç tuş kullanarak dünyanın öbür ucundaki biriyle görüntülü konuşabilmek mümkün. Ancak bu teknolojiler dahi hızla yerini yenilerine bırakıyor. Gelecek hızla giyilebilir teknolojiler ve yapay zekâlar üzerine kurulmaya başlandı bile.

Giyilebilir teknolojiler ile yakın bir gelecekte kıyafetlerin akıllı cihazları şarj etme, eşyaları kumanda etme, bilgi depolayıcı, tedavi edici, alarm başlatıcı gibi daha onlarca özelliğe sahip olması bekleniyor. Giyilebilir teknolojiler ile birlikte gelişen bir başka alan da yapay zeka ve robot teknolojisi. Özellikle teknolojide liderlik bayrağını elinden düşürmek istemeyen Uzak Doğu'da robot ve yapay zeka teknolojileri her geçen gün hızla geliştiriliyor. Öyle ki artık insanların birebir düşünce yapılarını, davranışlarını taklit edebilen, insana tıpa tıp benzemeye başlayan, insanların yaptığı işleri yapabilen robotlar üretiliyor.

Dünyada Yeni Çağın Başlangıcı: Zekâ Sahibi Robotlar
Yakın gelecekte robotların günlük hayatın içine yüksek zeka, hatta karar verme mekanizmasına sahip olarak katılmaları bekleniyor. Bilim kurgu filmi hissi yaratabilir ama teknoloji dünyası robotların insan hayatının her alanına girmesi ile robotlara özel yasaların ve hakların oluşacağını öngörüyor. Yazılım dünyası ile dijital gelişmeler öylesine hızlı ilerliyor ki, dünyanın geleceği üzerinde insanlar tek söz sahibi olmayabilir. Robotik kodlama ve yapay zeka gelişmelerini sürdürebilecek nesiller dünyanın geleceği ve teknoloji üzerinde de söz sahibi olacak.

Geleceğin Yatırımı Bilim Çocukları
Teknolojiye ve gelecek nesillere yatırım yapan ülkeler, çocuklar için robot tasarım eğitimi, yazılım, robotik kodlama alanlarında eğitimler veriyor ve uzmanlaşma süreçlerini yönetiyor. Çünkü geleceğin bilim insanlarının bugünden yetişeceğini biliyor ve önemsiyorlar. Bir bilim insanının ebeveyni olmak sizin için de gurur verici olmaz mıydı? İşte bu heyecanı ve gururu yaşamak için geç kalmadan küçüklerin yeteneklerini ortaya çıkarmak gerekiyor.

Eğlenceli ve Yetenek Geliştirici Bir Eğitim
Türkiye'de de geleceğin bilim insanlarının küçük yaşlarda yeteneklerini keşfetmesi için KidzMondo'da çocuklar robot tasarım eğitimi alıyor, ilgi alanlarını keşfediyor, el becerilerini geliştiriyor, öz güvenlerini artırıyor. Robot tasarım eğitiminde kodlama bilgisi kullanılarak kablo ve sensör benzeri ekipmanlar bir araya getiriliyor, daha sonra elektronik devreler yardımıyla bir robotun temel tasarım ve çalışma prensipleri öğretiliyor. Sadece robot tasarım eğitimi ile değil, kodlama, mobil kodlama, 3D tasarım eğitimleri ile de farklı yeteneklerini geliştirmelerini ve ilgi alanlarını keşfetmelerini sağlamak mümkün.

Geleceğin Yazılımcıları KidzMondo TeknoPark’da Yetişiyor
KidzMondo Teknopark; çocuklar için robot tasarımı eğitimi ile beraber 4 farklı bilişim eğitim veriyor. Bilişim Garaj Akademisi'nin tecrübeli kadrosunun hazırlamış olduğu Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitimler kapsamında 5-12 yaş grubu çocuklar; 3D tasarım kodlama ile 3 boyutlu tasarımları somutlaştırmayı, robot tasarım eğitimi ile bir robotun temel tasarım ve çalışma ilkelerini, kodlama ile bilgisayarda çalışan her türlü yazılımı geliştirmeyi ve mobil kodlarla da aplikasyon tasarlamayı öğreniyor.

Robot tasarım eğitimleri ile çocukların analitik düşünme, inisiyatif alma, yaratıcı bakış açısına sahip olma, problem tespit etme ve çözme, fen ve matematik algısını günlük hayatta da kullanabilme becerileri ile öz güven ve öz saygıları gelişiyor.    Eğitimlerin tamamı uygulamaya dayalı eğitim anlayışı ile veriliyor. Ayrıca TeknoPark’a katılan çocuklar, eğitim sonrasında Türkiye’nin ilk eğlence-öğrence şehri KidzMondo’da 40’tan fazla meslek ve 53’ten fazla rolün keyfini çıkararak, doyasıya eğleniyor.

Teknolojinin baş döndüren hızına ayak uydurabilen genç beyinleri ve geleceğin yetenekli yazılımcılarını bugünden yetiştirebilmek için KidzMondo TeknoPark ile hemen aşağıdaki linkten iletişime geçebilirsiniz: 

www.kidzmondoistanbul.com/tekno-park

 Yorumlar

Sema yay
İletişim bilgilerinizi gönderir misiniz
20.06.2018
Ramazan Ozge
robotik ortodonti diye birşey çıkmış birde şimdi onu gördüm nette :D
23.04.2018

Yorum Yaz


Popüler Yazılar

 • Çocuklarda Özgüven Eksikliği
  Çocuklarda Özgüven Eksikliği
 • Yaz Tatilinde Çocuklarla Yapılabilecek Aktiviteler
  Yaz Tatilinde Çocuklarla Yapılabilecek Aktiviteler
 • Ebeveynler için Hafta Sonunu Keyiflendirecek Öneriler
  Ebeveynler için Hafta Sonunu Keyiflendirecek Öneriler

KidzMondo - TeknoPark

Son Eklenen Yazılar

 • Eğlenceli Kahvaltı Tarifleri
  Eğlenceli Kahvaltı Tarifleri
 • 5 Adımda Çocuğunuzun Motivasyonunu Artırın
  5 Adımda Çocuğunuzun Motivasyonunu Artırın
 • Çocuğunuz Neden Spor Yapmalı?
  Çocuğunuz Neden Spor Yapmalı?