5 Adımda Çocuğunuzun Motivasyonunu Artırın

5 Adımda Çocuğunuzun Motivasyonunu Artırın

Güzel bir yarıyıl tatilinden sonra ders zili çaldı ve çocuklar yeni bir okul macerasına atıldı. Tatilin ardından çocuğunuzun derslere adapte olması birazcık zor olabilir. Bu noktada size büyük görev düşüyor. Çocuğunuzun okul döneminde de keyfini ve moralini yüksek tutmalısınız. Nasıl yapacağınız konusunda bir fikriniz olmayabilir. Yönlendirmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Yazımıza daha fazla detaya inerek devam edeceğiz ancak önden küçük bir tüyo verelim: Çocuğunuzla gün içinde fazla zaman geçirmelisiniz. Fazla zamanınız yoksa şayet olan zamanı iyi değerlendirmeli, dolu dolu geçirmelisiniz. Her zaman onun yanında olduğunuzu hissettirmelisiniz. Keyfini ve moralini yüksek tutacak aktivitelere yönlendirmelisiniz. Okuldan geldikten sonra kafasını dağıtacak, derslerden hafif uzaklaştıracak ve sonrasında motive olmasını sağlayacak etkinlikler yapmalısınız. Şimdi detaylara inerek yazımıza devam edelim...

Eğlenceli Müzikler Eşliğinde Dans Edin

Gün içinde dışarıya çıkacak zamanınız yoksa ya da çalışıyorsanız iş dönüşü eve geldiğinizde televizyon yerine keyifli müzikler dinleyebilirsiniz. Çocuğunuzla müziklere eşlik edebilir, oyunlar kurabilirsiniz. Sizinle eğlenebildiğini görmek çocuğunuza çok iyi gelecektir. Sabah daha iyi uyanacağından ve keyifli bir şekilde okula gideceğinden emin olabilirsiniz. Böyle küüçük detaylarla çocuğunuzun enerjisini yüksek tutabilirsiniz.

Oyunlar Oynayın

Evdeki alanı iyi değerlendirin, bol bol oyunlar oynayın. İsterseniz saklambaç isterseniz satranç. Hatta bilgi yarışması yaparak çocuğunuza dersleri konusunda da yardımcı olabilirsiniz. Böylece dersleri sevmesine ve öğrenme sürecinin kolaylaşmasına da yardımcı olursunuz. Örneğin matematik dersini bir oyun haline getirin ve aranızda bilgi yarışması yapın. Ders çalışmak çok daha keyifli bir aktiviteye dönüşecek, emin olabilirsiniz.

Oyunlar Oynayın - 5 Adımda Çocuğunuzun Motivasyonunu Artırın?

Hafta Sonu Gezin

Hafta sonunuzu iyi değerlendirin, evde olmaktansa birlikte dışarı çıkın ve gezin. Şehrin tarihi güzelliklerini keşfetmek güzel bir gezi planı olabilir. Ya da sahile inmek, orman havası almak, kısa yürüyüşler yapmak keyfinizi yerine getirebilir. Güneş yüzünü göstermişken şehrin parklarında minik bir piknik yapmak da eğlenceli olabilir. Çocuğunuzun iyi bir hafta sonu geçirmesi ya da hafta sonunun güzel geçeceğini bilmesi derslere olan motivasyonunu da artırır.

Hafta Sonu Gezin - 5 Adımda Çocuğunuzun Motivasyonunu Artırın?

Sinemaya Gidin

Güzel bir gün geçirmek istiyorsanız yukarıda saydığımız aktivitelerin dışında sinemaya giderek de eğlenebilirsiniz. Çocuk animasyon filmlerine ya da daha eğlenceli komedi filmlerini beraber izleyebilirsiniz.

KidzMondo'ya Gelin

Çocuklarınızla birlikte birlikte KidzMondo'ya gelin!

KidzMondo çocuğunuzun kaliteli bir gün geçireceği, eğlenirken öğreneceği bir çocuk şehri. Çocuğunuz bu şehirde doyasıya eğleniyor. Şehrin içine gerçek bir uçağın kokpitinin monte edildiği bir havaalanından giriş yapıyor. Biniş kartlarını alarak KidzMondo'yu keşfediyor ve bu eğlenceli şehrin bir vatandaşı oluyor.

Çocuğunuz bu şehirde çalışıyor, para (Kidlar) kazanıyor, ister harcıyor ister biriktiriyor! 40'tan fazla meslek ünitesinden istediğini seçiyor, üniformasını giyiyor, işinin başına geçiyor. Doktor olduysa hasta tedavi ediyor, itfaiyeciyse yangın söndürüyor, pilotsa uçak kullanıyor. Yaptığı tüm işlerin karşılığında da maaşını, yani Kidlar'ını kazanıyor. Diğer meslektaşlarıyla birlikte çalışırken eğleniyor, eğlenirken tüm hayatı öğreniyor. Bu mini şehir sayesinde; çocuklarınızın sorumluluk duygusu artıyor, keyifli ve kaliteli zaman geçirebiliyor, matematik becerileri gelişiyor, mesleklerle ilgili deneyimi artıyor, arkadaşlık, kendine ve başkalarına saygı, yaratıcılık, iş birliği duyguları güçleniyor.

KidzMondo'ya Gelin - 5 Adımda Çocuğunuzun Motivasyonunu Artırın?Yorum Yaz


Popüler Yazılar

 • Yazın dışarıda oynanabilecek grup oyunları
  Yazın dışarıda oynanabilecek grup oyunları
 • Çocuklarda Özgüven Eksikliği
  Çocuklarda Özgüven Eksikliği
 • Yaz Tatilinde Çocuklarla Yapılabilecek Aktiviteler
  Yaz Tatilinde Çocuklarla Yapılabilecek Aktiviteler

KidzMondo - TeknoPark

Son Eklenen Yazılar

 • Hadi Çocuklar Uçurtma Yapıyoruz!
  Hadi Çocuklar Uçurtma Yapıyoruz!
 • Dondurmanızı Kendiniz Yapın!
  Dondurmanızı Kendiniz Yapın!
 • Çocuğunuzun Haziran Ayında Tüketmesi Gereken Besinler
  Çocuğunuzun Haziran Ayında Tüketmesi Gereken Besinler